2014. október 14., kedd

Margit utca 9 közösségi tér (Budapest, II. kerület, Margit u 9.)



Vannak helyek, melyek felfedezése után a legfőbb belső indíttatásom az őszinte és felszabadult lelkendezés. Még akkor is, ha netán itt-ott hibádzik valami. Ilyen élményem volt hajdanán a Simon pince, az András borozó, az idén pedig a Bölcső Bár, a Fióka, a Vura Vinotéka, a Maláta Grillkert, a Baobao vagy az Aszú, hogy csak néhányat említsek közülük.
Legfrissebb pedig a „Margit utca 9 közösségi tér”. Eleve a termelői piacokat - merthogy a Margit u 9. alatt az is működik - nagyon fontosnak tartom, hát még, ha minőségi és másutt nem kapható (sok esetben bio) alapanyagokat lehet ott beszerezni, például csicsókát.
A hangulat valahol a szeretnivaló rusztikus vidékiesség és a romkocsma között van. 
De alapvetően inkább kultúrkocsmáról van szó, ahol jó dolgokat lehet inni, s akár enni is mellé valamit. Kézműves borok, jóféle magyar pálinkák kelletik magukat a polcon. Csapon a magyar kézműves sörfőzés slágerei, melyeket a legnépszerűbb közösségi portálon fellelhető fotók tanúsága szerint időnként cserélnek.
Ottjártunk idején volt többek között Keserű Méz, „Pils”, White horse és „Meggyes sör”. Sajnos csak tippelhettük, hogy a „Pils” vagy Stari, mint a White Horse vagy fóti, mint a Keserű Méz, mert – s itt jön az egyetlen bíráló megjegyzésem – az egyébként kedves csapos kislánynak ez volt az első napja és abszolút semmit nem tudott a sörökről. Nekünk persze elég lett volna a gyártó neve. A sör mellé mangalica-hurkát és kolbászt kínálnak igencsak baráti áron.
Fotóik között a legmegejtőbb egy tál körte és alma, mellette tábla a 6 éves Marci szövegével: „Ingyen dolog.” „Anyu tegyél ki a munkahelyeden ingyen dolgot. Sehol sem lehet ingyen dolgot kapni.” Lehet még ehhez hozzátenni valamit?

Dorozsmai Endre

A szöveg a Demokrata számára készült.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése